Przemysłowe linie technologiczne

Pasteryzatory płytowe parowe lub elektryczne
Odpowiednio postawiony płytowy wymiennik ciepła na ramie nośnej wyposażony w instalacje towarzyszące takie jak:
- sterowniczą
- sprężonego powietrza
- elektryczną albo parową
- wody lodowej albo zimnej
- produktu.
Procedura pasteryzacji realizowana jest w sposób rejestrowany i automatyczny.

Zakład ma w ofercie produkty i usługi. Wśród produktów znajdziemy: armaturę dla ciepłownictwa, w tym wymienniki płaszczowo-rurowe i płytowe, odgazowywacze, zbiorniki, wieloprocesor, system do pomiaru stężenia tłuszczu w mleku, urządzenie myjące, pasteryzatory rurowe, pasteryzatory płytowe, homogenizatory, wymienniki płytowe, pompy. Usługi naszego zakładu to uruchamianie i montaż urządzeń i linii, wytwarzanie nietypowych urządzeń i maszyn, obróbka cieplna, galwaniczna i mechaniczna, cięcie plazmą i obróbka plastyczna.

Homogenizatory sokowe i mleczne
Maszyny dla przemysłu spożywczego do tworzenia jednorodnych emulsji albo zawiesin cieczy spożywczych, chemicznych a także pozostałych roztworów. Umożliwia rozdrabnianie kropelek tłuszczu przez co produkt jest łatwiej przyswajalny.

Przedsiębiorstwo Spomasz Bełżyce to znany i solidny wytwórca wytwarzający urządzenia dla przemysłu spożywczego, pełniące wyposażenie linii technologicznych w przemyśle browarniczym, spożywczym, winiarskim i mleczarskim. Dla branży spożywczej zakład dostarcza elementy do budowy linii technologicznych w takich firmach jak: wytwórnie ketchupów, karmy dla psów i kotów, przecierów, majonezów, czekolady, chrupek, ciastek, koncentratów, lodów, napojów, soków, a także wymienników rurowych i płytowych dla ciepłownictwa.

Wymienniki ciepła
Zasadniczym elementem wymienników ciepła płytowych jest zestaw płyt strumieniowych ściśnięty przy użyciu nitów i zamocowanych na stelażu nośnym. Wymienniki ciepła płytowe działają na zasadzie ogrzewaczy lub oziębiaczy w procesach gdzie niezbędne jest intensywne przetwarzanie ciepła.

Data publikacji: 2012-12-11
 
Znaczniki: biznes, produkcja, przemysł spożywczy