Wyniki wyszukiwania dla kategorii "produkcja"

Konserwacja maszyn dźwigowych

(...) Rola maszyn przemysłowych w fabrykach i zakładach produkcyjnych jest nieoceniona. Często stanowią one najważniejsze ogniwo wielu procesów, oferując ponadludzką wydajność. Aby maszyny przemysłowe służyły jak najdłużej, należy o nie odpowiednio dbać. Jednym z najważniejszych czynników, decydujących o żywotności maszyn, jest jakość materiałów, z których zostały wykonane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku suwnic, które wykonują ogromną pracę podczas przemieszczania materiałów o dużej wadze w pionie i poziomie. Przy inwestycji w ten rodzaj maszyn warto kierować się nie tylko (...)

Punktów: 30

Badania nieniszczące

(...) technika bazuje głównie na rozchodzeniu się fal ultradźwiękowych w materiałach, które są badane. Na szkoleniu poznałam kolegę, który miał ogromną wiedzę, bardzo mi to imponowało. Oznajmił mi, że badania nieniszczące można zastosować w wielu przemysłach, na przykład takich jak: energetycznym, kolejowym, lotniczym, a nawet metalurgicznym. Często podróżowałam, a lotnisko było moim drugim domem, dlatego to ważna informacja, że takie badania są na nim przeprowadzane. Badania ultradźwiękowe posiadają wiele zalet, między innymi są szybkie w wykonaniu, a jednocześnie bardzo dokładne. Dzięki takiemu badaniu można (...)

Punktów: 21

Ziemniaki podstawą przemysłu żywieniowego

(...) skrobiowy) czyli kleje będące mieszaniną mąki żytniej lub pszennej z gorącą wodą oraz substancje żelujące - substancje odpowiedzialne za nadawanie środkom spożywczym konsystencję przez tworzenie żelu.Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty firm zajmujących się dostawą i produkcją towarów ze skrobi oraz jej pochodnych (skrobia modyfikowana, skrobia ziemniaczana), dobrze jest wcześniej zrewidować czy na stronie danej poczytamy o tym, że będzie to np. firma o długoletnich tradycjach i pozytywnej historii, która dąży do umacniania swej wysokiej pozycji na rynku wyrobów skrobiowych, a także do bycia wiarygodnym u klientów i dostawców - (...)

Punktów: 44

Przemysłowe linie technologiczne

(...) płytowe, pompy. Usługi naszego zakładu to uruchamianie i montaż urządzeń i linii, wytwarzanie nietypowych urządzeń i maszyn, obróbka cieplna, galwaniczna i mechaniczna, cięcie plazmą i obróbka plastyczna. homogenizatory sokowe i mleczneMaszyny dla przemysłu spożywczego do tworzenia jednorodnych emulsji albo zawiesin cieczy spożywczych, chemicznych a także pozostałych roztworów. Umożliwia rozdrabnianie kropelek tłuszczu przez co produkt jest łatwiej przyswajalny. Przedsiębiorstwo Spomasz Bełżyce to znany i solidny wytwórca wytwarzający urządzenia dla przemysłu spożywczego, pełniące wyposażenie linii technologicznych w przemyśle (...)

Punktów: 33