Ochrona towaru podczas transportu

Technologia rozwija się każdego dnia. Często słyszymy o nowych odkryciach naukowców na całym świecie. Skutkuje to tym, że każdego roku kupujemy więcej różnych rzeczy. Niezależnie czy robimy to przez internet czy stacjonarnie - trzeba nasze zakupy przetransportować. 
Wyobraźmy sobie, że kupujemy drogą szafę, albo drogą elektronikę. Możliwość kupowania przez internet sprawia, że możemy sprowadzić te rzeczy nawet z drugiego końca świata. Transport jest długi i przebiega w różnych warunkach, dlatego tak bardzo ważna jest odpowiednia ochrona towaru podczas transportu. Jak możemy ochronić nasze zakupy? Jeśli kupiliśmy przykładową szafę, przewoźnik zdecydowanie powinien zastosować narożniki ochronne. Mogą mieć one różną konstrukcję i być wykonane z rozmaitych materiałów, na przykład plastik czy papier. Te papierowe są oczywiście tańsze, ale ich właściwości są odpowiednio mniejsze. 
Dużo lepiej sprawują się narożniki piankowe (przykład:http://pksystem.com.pl/ochronne-profile-piankowe-pe), mają one odpowiednią konstrukcję, która lepiej amortyzuje wstrząsy. Takie narożniki nakładamy na brzegi i rogi szafy - sprawia to, że na pewno dojedzie do nas w dobrym stanie i będziemy się mogli cieszyć jej pięknem bez żadnych uszkodzeń podczas transportu. Wspomniana wcześniej droga elektronika najczęściej trafi do nas w formie paczki, zapakowana w karton. Łatwo domyślić się, na jak duże wstrząsy są narażone wrażliwe urządzenia elektroniczne. 
Przewoźnik koniecznie powinien zastosować wypełniacze do paczek. Mogą być one w formie kawałków pianki lub woreczków wypełnionych powietrzem. Ochrona towaru podczas transportu jest bardzo ważną kwestią, o którą powinien zadbać zarówno sprzedawca jak i przewoźnik - dopilnujmy, aby zrobili to, naprawdę warto.

Data publikacji: 2018-11-13
 
Znaczniki: narożniki ochronne, narożniki piankowe, wypełniacze do paczek